Συλλαλητήριο ενάντια στη στάση πληρωμών του κράτους στην Πρόνοια και την Ειδική Αγωγή, στο πετσόκομμα των μισθών και επιδομάτων, στις μαζικές περικοπές σε φάρμακα, θεραπείες, τεχνικά βοηθήματα, στην ανεργία που ρημάζει τη ζωή δεκάδων χιλιάδων ικανών προς εργασία αναπήρων, πραγματοποιούν αύριο Σάββατο στις 11 π.μ. στην πλατεία Κλαυθμώνος η Συντονιστική Επιτροπή Αγώνα Αναπήρων (ΣΕΑΑΝ), ο Ενιαίος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ΑμΕΑ Αττικής και Νήσων, με τις ταξικές δυνάμεις των εργαζομένων του χώρου.