Εκδήλωση τιμής για την ηρωίδα κομμουνίστρια Ηλέκτρα Αποστόλου, αλλά και όλων των αγωνιστριών που αφιέρωσαν τη ζωή τους στον αγώνα για έναν καλύτερο κόσμο, για έναν κόσμο σοσιαλιστικό, διοργανώνουν: Η ΝΟ Βορείου Τομέα Ατττικής του ΚΚΕ, η ΝΟ Βορείου Τομέα Ατττικής της ΚΝΕ, η ΚΟ Ηρακλείου Αττικής του ΚΚΕ και το παράρτημα ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ Ηρακλείου Αττικής, την Δευτέρα 25 Ιούλη, στις 7.30 μ.μ. στο στο Πολιτιστικό Πολύκεντρο ΗΛΕΚΤΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (Κουντουριώτου και Νεότητας).