Η ΟΒ Θήβας της ΚΝΕ διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «Επέτειος Πολυτεχνείου - Καπιταλιστική κρίση», στις 12 το μεσημέρι, στην αίθουσα παλιού Δημαρχείου.
Η Οργάνωση της ΚΝΕ στην Ορεστιάδα, διοργανώνει εκδήλωση για τα 93 χρόνια του ΚΚΕ, στις 12 μ.μ., στα γραφεία της ΚΝΕ. Θα μιλήσει ο Σταμάτης Γκατζίδης, γραμματέας της Αχτιδικής Επιτροπής Βόρειου Εβρου του ΚΚΕ.
Η Οργάνωση της ΚΝΕ στην Αλεξανδρούπολη, διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «Η μεγάλη Οκτωβριανή σοσιαλιστική επανάσταση, με οδηγό την ολοζώντανη πείρα της, στην πάλη του σήμερα», στις 6 μ.μ., στα γραφεία της ΚΝΕ. Θα μιλήσει ο Γιάννης Χιώνης, Γραμματέας του Νομαρχιακού Συμβουλίου Εβρου της ΚΝΕ.
Η Νομαρχιακή Οργάνωση ΤΕΙ Χαλκίδας της ΚΝΕ διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «Πολιτικές εξελίξεις και οι θέσεις του ΚΚΕ», στις 12 το μεσημέρι, στο αμφιθέατρο του ιδρύματος.