Σύμφωνα με την Αστυνομία, πριν και κατά τη διάρκεια του προχτεσινού αγώνα, πιάστηκαν δέκα άτομα για κατοχή ναρκωτικών, παράνομη πώληση υπερτιμημένων εισιτηρίων και εκτόξευση κροτίδων - φωτοβολίδων στον αγωνιστικό χώρο.
Λίγο πριν τον αγώνα, περίπου 300 οπαδοί του ΠΑΟ επιτέθηκαν σε αστυνομική δύναμη στα Σίδερα Χαλανδρίου. Ειδικές αστυνομικές δυνάμεις απομόνωσαν 150 από αυτούς και τους οδήγησαν στην παρακείμενη σχολή της Αστυνομίας. Καθ' οδόν και μέχρι τη σχολή για να αποφύγουν τη σωματική έρευνα, πετούσαν στο δρόμο μικροποσότητες ναρκωτικών που περισυνελέγησαν από αστυνομικούς. Στο Αστυνομικό Τμήμα του ΟΑΚΑ οδηγήθηκαν από τις αστυνομικές δυνάμεις 202 άτομα για πρόληψη πράξεων βίας και εξακρίβωση ταυτότητας.
Επίσης, η Τροχαία ακινητοποίησε 53 δίκυκλα και βεβαιώθηκαν 14 παραβάσεις κατά ορισμένων οδηγών.