Με την ελπίδα/προσδοκία κάθε νοήμονα ανθρώπου, η δράση των χούλιγκανς να μην αμαυρώσει ακόμα ένα αθλητικό γεγονός - και το πάθημα της Λαμίας (σοβαρά επεισόδια, αναβολή αγώνα και τιμωρία των «δικεφάλων») να έγινε μάθημα σε όλους - διεξάγεται σήμερα (17.15, ΕΤ-3) στην Πάτρα (κλειστό γυμναστήριο «Δ. Τόφαλος») ο 30ός τελικός του Κυπέλλου Χάντμπολ ανδρών. Το τρόπαιο διεκδικούν (για τρίτη φορά) η ΑΕΚ και (πρώτη) ο ΠΑΟΚ. Ο φόβος πάντως «φύλαξε τα έρμα». Και αυτό αποδεικνύεται από τα ισχυρά μέτρα ασφαλείας, το σχεδόν άδειο γήπεδο (1.100 άτομα, με χωρητικότητα 4.500) και τα λεγόμενα των πρωταγωνιστών στη χτεσινή συνέντευξη Τύπου.
Αύριο ο Διομήδης Αργους αντιμετωπίζει για τα προημιτελικά του Τσάλεντζ Καπ, στην Ελβετία, την Κρίενς. Ο επαναληπτικός θα γίνει στις 25 Μαρτίου.