-- H Πανελλήνια Ενωση Αγωνιστών και Φίλων της ΕΠΟΝ (ΠΕΑΦΕ) συμμετέχει στην εκδήλωση - Προσκύνημα στον Κοσμά Κυνουρίας που οργανώνει το παράρτημα της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ Τρίπολης, την Κυριακή 29 Ιούλη. Για το λόγο αυτό δρομολογεί πούλμαν, που θα ξεκινήσει, την ίδια μέρα(Κυριακή 29.7.) μπροστά από το κατάστημα «Χόντος» στην πλατεία Ομονοίας, ώρα 7 το πρωί. Τηλ. επικοινωνίας: 6974278797.
-- Την Κυριακή 29 Ιουλίου, το παράρτημα Ξάνθης της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ διοργανώνει εκδήλωση τιμής και μνήμης για τους 2 μαχητές του ΕΛΑΣ που σκοτώθηκαν από τους Βούλγαρους φασίστες, στον Πλαταμώνα Καβάλας. Καλεί τους αγωνιστές και φίλους της Αντίστασης να συμμετέχουν μαζικά στην εκδήλωση. Τα πούλμαν θα ξεκινήσουν 8.30 π.μ. από την πλατεία Ελευθερίας.