Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Περιστερίου «Ελλη Αλεξίου» διοργανώνει συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (Τσόχα 13 - Αθήνα), την Πέμπτη 17 Γενάρη, στις 11 το πρωί. Αιτήματα αιχμής του Συλλόγου είναι η άμεση κάλυψη όλων των εκπαιδευτικών κενών με μόνιμους διορισμούς και να μην προχωρήσει καμιά συγχώνευση τμημάτων και σχολείων. «Αγωνιζόμαστε για το σχολείο και τον εκπαιδευτικό των σύγχρονων λαϊκών αναγκών», τονίζει ο σύλλογος στο κάλεσμά του.