Σε πλατιά σύσκεψη καλούν σήμερα το Συνδικάτο ΟΤΑ Αττικής και η Συντονιστική Επιτροπή ΜΚΟ τους εργαζόμενους που απασχολούνται στους δήμους μέσω των προγραμμάτων «κοινωφελούς εργασίας». Η σύσκεψη θα γίνει στις 6 μ.μ. στην αίθουσα των εμποροϋπαλλήλων (Αγίας Φιλοθέης 5β, πίσω από τη Μητρόπολη).
Στόχος της σύσκεψης η οργάνωση της δράσης για τα οξυμένα προβλήματα που απασχολούν (καθυστέρηση καταβολής δεδουλευμένων, ανασφάλιστη εργασία και άλλα) και ο εμπλουτισμός της Συντονιστικής Επιτροπής με νέους συναδέλφους.