Οι εργαζόμενοι αντιπρόσωποι στο Συνέδριο στήριξαν τη συνεπή γραμμή υπεράσπισης των δικών τους συμφερόντων, τη γραμμή της ενότητας όλων των εργαζομένων κόντρα στους εκμεταλλευτές τους και το αυταρχικό κράτος. Εστειλαν μήνυμα ότι δεν πρέπει να θεωρούνται δεδομένοι και προπαντός παροπλισμένοι. Εστειλαν μήνυμα οργάνωσης του αγώνα και λαϊκής αντεπίθεσης.
Τα αποτελέσματα συγκεκριμένα έχουν ως εξής:
Για Διοικητικό Συμβούλιο, ψήφισαν 71 αντιπρόσωποι και βρέθηκε 1 λευκό. Η ΔΑΣ έλαβε 37 ψήφους και 9 έδρες. Η «Αγωνιστική Παρέμβαση - Ενότητα» (ΣΥΡΙΖΑ) έλαβε 27 ψήφους και 7 έδρες, η «Αριστερή Συσπείρωση» (ΑΝΤΑΡΣΥΑ) 4 ψήφους και 1 έδρα, ενώ 2 ψήφους έλαβε η «Ενιαία Εκφραση Υπαλλήλων» (ΠΑΣΚΕ) χωρίς να βγάλει καμία έδρα.
Για αντιπροσώπους στην ΑΔΕΔΥ ψήφισαν 71 αντιπρόσωποι και βρέθηκαν 2 άκυρα και λευκά. Η ΔΑΣ έλαβε 37 ψήφους και εξέλεξε 3 αντιπροσώπους. Η «Αγωνιστική Παρέμβαση - Ενότητα» (ΣΥΡΙΖΑ) έλαβε 27 ψήφους και 2 αντιπροσώπους, η «Αριστερή Συσπείρωση» (ΑΝΤΑΡΣΥΑ) έλαβε 5 ψήφους και δεν εξέλεξε αντιπρόσωπο, ενώ η «Ενιαία Εκφραση Υπαλλήλων» (ΠΑΣΚΕ) δε συμμετείχε στην εκλογή αντιπροσώπων.