Παρασκευή 10 Γενάρη 2014
ΔΙΕΘΝΗ
Εντυπωσιακή επιστροφή Μέσι

Εντυπωσιακή επιστροφή στην ενεργό δράση πραγματοποίησε ο Αργεντίνος Λιονέλ Μέσι που μετά από δυο μήνες αποχής λόγω τραυματισμού αγωνίστηκε στον αγώνα της Μπαρτσελόνα για το Κύπελλο με αντίπαλο την Χετάφε, πετυχαίνοντας και δυο γκολ στη νίκη των Μπλαουγκράνα με 4-0. Ο Μέσι που μπήκε ως αλλαγή του Ινιέστα στο 64ο λεπτό «χτύπησε» στις καθυστερήσεις καθώς στο 89' έκανε το 3-0 και στο 92' το 4-0, με τον Φάμπρεγκας να σημειώνει τα άλλα δυο γκολ.

• Εξι μήνες μετά το σκάνδαλο με τη χρήση απαγορευμένων ουσιών από ομάδα κορυφαίων σπρίντερ από την Τζαμάικα, έφθασε και η ώρα κρίσης για δύο από αυτούς, με τον Ασάφα Πάουελ και τη Σερόν Σίμπσον να καταθέτουν στην ειδική επιτροπή για το θέμα. Και οι δυο στις απολογίες τους έριξαν τα βάρη στο γυμναστή τους και τα συμπληρώματα με τα οποία τους προμήθευσε αυτός.
  • Την απόκτηση του Παναγιώτη Ταχτσίδη με τη μορφή του δανεισμού από την Κατάνια, ανακοίνωσε η Τορίνο.