Η Ενωση Συλλόγων Γονέων Μαθητών Δήμου Ηρακλείου Κρήτης διοργανώνει ενημερωτική συζήτηση με θέμα «Σχολικός εκφοβισμός: Μύθοι και πραγματικότητα», αύριο Τετάρτη, στις 6 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Δημοτικού σχολείου Αλικαρνασσού (Μαυσώλου 75). Εισηγητές θα είναι ο Μανώλης Συντυχάκης, κοινωνιολόγος και πρόεδρος της Ενωσης Γονέων Δήμου Ηρακλείου και ο Βασίλης Κούδας, ψυχίατρος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ηρακλείου.