Ημερίδα με θέμα «Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας και Γυναίκες» οργανώνει η ΟΓΕ την Τετάρτη 10 Δεκέμβρη, στο «Μαγγίνειον», αμφιθέατρο του Αρεταίειου νοσοκομείου (στάση Μέγαρο Μουσικής, είσοδος από Μιχαλακοπούλου). Η Ημερίδα θα ξεκινήσει στις 5 μ.μ. (προσέλευση 4.30 μ.μ.). Με την πρωτοβουλία αυτή, η ΟΓΕ κορυφώνει την καμπάνια που σχεδίασαν και υλοποίησαν οι Σύλλογοι και οι Ομάδες της με επίκεντρο την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας, με εξορμήσεις, συσκέψεις, εκδηλώσεις, αλλά και κινητοποιήσεις με σχετικά αιτήματα και διεκδικήσεις.