Πέμπτη 18 Δεκέμβρη 2014
Στους «16» ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Την πρόκριση στη φάση των «16» του Challenge Cup ανδρών πανηγύρισε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, που νίκησε χτες στην έδρα του την εσθονική Σελβέρ με 3 - 0, ενώ το ίδιο είχε συμβεί και στον πρώτο αγώνα στο Ταλίν. Μάλιστα, μετά από την κατάκτηση του δεύτερου σετ από την ομάδα του Εβρου, τα πάντα πλέον είχαν τελειώσει, όποιο και να ήταν το τελικό αποτέλεσμα (ακόμα και σε περίπτωση ήττας της). Τα σετ: 25 - 19, 25 - 23, 25 - 20.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Να ρεφάρει την ήττα

Με στόχο να ρεφάρει την ήττα του στο προηγούμενο παιχνίδι από την ομάδα που θεωρείται ο βασικός του αντίπαλος στη διεκδίκηση μιας εκ των θέσεων πρόκρισης στον επόμενο γύρο, ο Ολυμπιακός υποδέχεται σήμερα στο κλειστό του Ρέντη τη γερμανική Φρινριχσάφεν για την 4η αγωνιστική στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών. Η ήττα των «ερυθρολεύκων» στη Γερμανία με 3 - 0 δεν τους αφήνει και πολλά περιθώρια για σήμερα, αφού η νίκη αποτελεί μονόδρομο γι' αυτούς προκειμένου να διατηρήσουν ακέραιες τις ελπίδες για πρόκριση.