Οι προσυγκεντρώσεις της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ και της ΚΝΕ, για τη σημερινή πορεία του Πολυτεχνείου στην αμερικάνικη πρεσβεία, είναι στις 5 μ.μ., στα εξής σημεία:
- Σταδίου και Γεωργίου Σταύρου οι Οργανώσεις: Βιομηχανίας, Κατασκευών, Τηλεπικοινωνιών, Μεταφορών, Επισιτισμού - Τουρισμού, Εμπορίου, Υγείας, ΟΤΑ - Δημόσιας Διοίκησης, Χρηματοπιστωτικού, Δικηγόρων, ΜΜΕ, Καλλιτεχνών, ΕΒΕ και Εκπαιδευτικών.
- Σταδίου και Σανταρόζα οι Οργανώσεις ΑΕΙ - ΤΕΙ.
- Χαυτεία οι Οργανώσεις: Α' Αθήνας, Δυτικού Τομέα, Βόρειου Τομέα, Θριάσιου, Μεσογείων - Λαυρεωτικής, Ανατολικού Τομέα, Νότιου Τομέα και Πειραιά.