07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ
10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
15.30 ΟΜΙΛΙΑ ΤΗΣ κα Φ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΝΔΙΑΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗΣ (Ζ)
16.00 ART WEEK
17.00 EUROLEAGUE SHOW
18.00 EUROLEAGUE - FINAL FOUR ΒΕΡΟΛΙΝΟ 2016 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Απευθείας μετάδοση
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΚΑΙΡΟΣ
21.15 EUROLEAGUE - FINAL FOUR ΒΕΡΟΛΙΝΟ 2016 ΤΕΛΙΚΟΣ Απευθείας μετάδοση
23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
07.00 ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ (Ε)
08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
10.30 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΟΥ ΛΑΪΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ «ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ» (Μ)
11.00 ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)
12.00 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΕΡΓΙΑ: ΤΑ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΑ (Ε)
13.00 ΕΜΙΛΙ (Ε) Σειρά
16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ocean Nomads»
14.00 FORMULA 1 - GRAND PRIX ΙΣΠΑΝΙΑΣ
17.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - ΛΟΝΔΙΝΟ 2016 (Ε)
17.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - ΛΟΝΔΙΝΟ 2016 (Ζ)
20.10 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΤΟΥ ΠΟΤΑΜΙΟΥ κ. Στ. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ (Μ)
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καληνύχτα και καλή τύχη»
22.45 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΚΚΕ κ. ΔΗΜ. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ (Μ)
08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
10.30 ΟΙ ΚΗΠΟΙ ΤΗΣ ΟΛΙΒΙΑ
11.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
12.00 Η ΕΡΤ 3 ΣΤΗ ΔΙΕΘΝΗ ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ
14.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙ ΑΡΤΑΣ (Ε)
15.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
16.30 ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ
17.00 ΥΓΕΙΑ (Ε)
18.00 ALLERT 3
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στην Αίγινα»
21.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
06.00 - 09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)
08.30 JOY Τηλεπεριοδικό
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πάρε κόσμε»
16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 FLASHBACK
21.15 YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR
06.00 - 09.45 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)
09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.10 STARS SYSTEM
14.10 THE MUSIC PROJECT by Jumping Fish
15.45 ANIMANIAC
16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γοργόνες και μάγκες»
17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 QUIZDOM THE SHOW
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πολύ σκληρός για να πεθάνει: Η εκδίκηση»
06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 Η ΤΖΙΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΖΙΝΙ Σειρά
10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά
11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά
12.00 JENNY JENNY (Ε)
14.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελές διακοπές σε τέσσερις τροχούς»
16.55 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φωνάζει ο κλέφτης»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Salt»
06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «From Prada to Nada»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.40 THE BIG BANG THEORY Σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 TWO AND A HALF MEN
18.50 ΡΑΝΤΕΒΟΥ!
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εξυπνάκιας»