06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ραντεβού στη Βενετία»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Σχεδιάζοντας το μέλλον»
10.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Τι στ' αλήθεια τρώμε;»
11.00 ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)
12.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΖΑΡΝΤΗ (Ε)
13.30 ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
17.00 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ (Ε)
18.00 ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ (Ε)
18.30 «FACTORY» - ΙΔΕΕΣ/ΤΕΧΝΕΣ
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Σχεδιάζοντας το μέλλον»
19.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Τι στ' αλήθεια τρώμε;»
20.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - ΛΟΝΔΙΝΟ 2016 (Ζ)
21.40 RUN GREECE «ΛΑΡΙΣΑ» & «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» (Ε)
22.30 ΝΕΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Βαλκανιζατέρ»
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 Ο ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
15.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ
21.10 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
12.50 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ (Ε)
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
10.00 LIVE U
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 THE MENTALIST Σειρά