Σπουδαία νίκη επί του Δούκα με 28-21 πέτυχε ο ΠΑΟΚ χτες, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Premier ανδρών (πρώην Α1) του χάντμπολ. Ετσι ο «Δικέφαλος του Βορρά» διατήρησε το αήττητο, πιάνοντας τον Ολυμπιακό στη 2η θέση, ενώ η ήττα έριξε τον Δούκα από την κορυφή, αφήνοντας μόνο πρώτο τον Διομήδη. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Απόστολος Παλάσκας με 8 τέρματα και ακολούθησαν Πετρίδης και Κοκώνης, οι οποίοι πέτυχαν 6 και 5 αντίστοιχα. Από την πλευρά του Δούκα, ο Κεδέρης είχε 8 γκολ.