Με τη συγκέντρωση στη Θεσσαλονίκη στην 4η ΥΠΕ (Αριστοτέλους 16) στις 10 π.μ. και την παγκρήτια συγκέντρωση στο Ηράκλειο, στην πλατεία Ελευθερίας, στις 10 π.μ., ολοκληρώνονται σήμερα Τετάρτη οι περιφερειακές κινητοποιήσεις των συνταξιούχων για την Υγεία.
Οι πρωτοβουλίες των Συνεργαζόμενων Συνταξιουχικών Οργανώσεων ενάντια σε παλιά και νέα μέτρα, που συντρίβουν τις συντάξεις τους και συρρικνώνουν τις παροχές ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, όπως αυτά αποτυπώθηκαν και στον κρατικό προϋπολογισμό του 2018, θα κορυφωθούν με το πανελλαδικό συλλαλητήριο στις 15 Δεκέμβρη, στην πλατεία Συντάγματος, στις 5 μ.μ.