Ενας εντυπωσιακός Ολυμπιακός έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Παρτιζάν Βελιγραδίου στον Πειραιά, νικώντας την με 16-8 για την 4η αγωνιστική του ομίλου του στο Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών.
Ετσι οι «ερυθρόλευκοι» έχουν πλέον τρεις νίκες και μια ισοπαλία, είναι πάντα πρώτοι στη βαθμολογία του Α' ομίλου και διεύρυναν παράλληλα το αήττητο της φετινής σεζόν στους 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
Τα οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 3-4, 4-1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 2, Δελακάς, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 3, Νικολαΐδης 2, Δερβίσης, Μπούσλιε 1, Μουρίκης 2, Γούνας 3, Αργυρόπουλος - Κανακάκης, Ομπράντοβιτς 1, Γαλανόπουλος.
ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙΟΥ (Στέφαν Τσίριτς): Ριστίσεβιτς, Κασούμ, Γιάνκοβιτς Φ., Λούκιτς, Λάζιτς 1, Τόμιτς 2, Γιάνκοβιτς Μ. 1, Αντρέγιεβιτς 1, Μανόλιοβιτς 1, Ραντάνοβιτς, Ράντονιτς 2, Αξεντίγιεβιτς, Μπελοπάβλοβιτς.
Για τον ίδιο όμιλο είχαμε: Γιουγκ - Μπαρτσελονέτα 9-9, Ορβοσι - Μπρέσια 6-8, Ντιναμό Μόσχας - Ανόβερο 9-6.