Με το εξαιρετικό έργο «Τα σκουπίδια» του Γιάννη Ξανθούλη ανοίγει κι αυτό το καλοκαίρι η ανακαινισμένη αυλή του Θεάτρου «Από Κοινού» (Ευπρατριδών 4, Γκάζι), που κάνει πρεμιέρα την Τετάρτη 27 Ιούνη.
Το έργο - που γνώρισε τεράστια επιτυχία τη δεκαετία του '80 - είναι μια πικρή σάτιρα για μια πραγματικότητα επίκαιρη ακόμα. Σκουπίδια είναι τα όνειρα κάποιων ανθρώπων που ζωντανεύουν στη σκηνή για να καυτηριάσουν όσα συμβαίνουν στις ζωές μας χωρίς δική μας υπαιτιότητα.
Το έργο ανεβαίνει σε σκηνοθεσία Κοραή Δαμάτη και μουσική Φίλιππου Παχνιστή, και παίζουν οι ηθοποιοί: Ελένη Γερασιμίδου, Αντώνης Ξένος, Ακης Σιδέρης, Αγγελική Ξένου.
Εναρξη παραστάσεων: Τετάρτη 27 Ιούνη
Είσοδος (με αναψυκτικό ή μπύρα): 12 ευρώ και 10 ευρώ (φοιτητικό, ανεργίας, ΑμεΑ, άνω των 65 ετών)
Παραστάσεις: Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο στις 21.15