Τα ψέματα τελείωσαν, το μαχαίρι έφτασε στο κόκαλο, η δημοτική αρχή της Αθήνας δε θέλει τους συμβασιούχους του δήμου στην εργασία τους, δεν αποκλείει την εργασιακή εφεδρεία για τους μόνιμους. Γκρεμίζοντας τις αυταπάτες οι εργαζόμενοι να πιέσουν για το δικαίωμά τους στη μόνιμη και σταθερή δουλειά κόντρα στην πολιτική κυβέρνησης και δημοτικής αρχής, καθώς δεν τους έχει μείνει τίποτε άλλο παρά ο αγώνας τους. Τα παραπάνω τόνισαν οι δημοτικοί σύμβουλοι του ΚΚΕ στη χτεσινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Αθήνας. Απέναντι στον δήμαρχο Γ. Καμίνη - που με φρασεολογία και επιχειρήματα ανάλογα με αυτά της κυβέρνησης, υπεραμύνθηκε της αγωγής του δήμου ενάντια στους απεργιακούς αγώνες που εξήγγειλαν...