Χτες πριν τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής στα πλέι οφ της Super League αναρωτιόμασταν, αν τα δεδομένα θα ξεκαθαρίσουν (έστω και μερικώς) ή θα μπερδευτούν ακόμα περισσότερο. Η απάντηση είναι ότι μπερδεύονται. Η νίκη της ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού και η ισοπαλία Ατρομήτου - ΠΑΟΚ, φέρνει την τετράδα πολύ κοντά βαθμολογικά. Παναθηναϊκός 5, ΠΑΟΚ 4, ΑΕΚ 3, Ατρόμητος 2. Ετσι όλα είναι πλέον ανοιχτά. Σημαντικότατη, σε βαθμολογικό αλλά και ψυχολογικό επίπεδο, νίκη πέτυχε η ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού με 2-0 (29' Μάκος, 80' Κλωναρίδης - είχε και δοκάρι με τον Λεονάρντο στο 74'). Οι «κιτρινόμαυροι» - που είχαν χαρακτηρίσει τελικό την αναμέτρηση - έδειξαν πιο παθιασμένοι, ήταν εύστοχοι και τελικά...