Μαθητές δημοτικού, γυμνασίου και λυκείου, δημιούργησαν εμπνευσμένοι από το έργο του Μπέρτολτ Μπρεχτ. Οι δημιουργίες τους παρουσιάστηκαν χτες σε μια όμορφη εκδήλωση που έγινε στο Πολιτιστικό Κέντρο Γιαννιτσών. Εκεί συναντήθηκαν όλες οι ομάδες που συγκροτήθηκαν στο πλαίσιο της σημαντικής εκπαιδευτικής και πολιτιστικής δουλειάς που ξεκίνησε πριν από 3 μήνες, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Φίλων Βιβλίου Πέλλας και με συντονίστρια την καθηγήτρια Κάκια Παυλίδου. Μαθητές του Μουσικού Σχολείου Γιαννιτσών, του 1ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών, του Δημοτικού Σχολείου Πενταπλατάνου, του 1ου και 2ου Γυμνάσιου Γιαννιτσών, του 1ου και 2ου ΓΕΛ Γιαννιτσών, διάβασαν αποσπάσματα από τα κείμενα που έγραψαν για...