Να κάνουν την υπόθεση της κλωστοϋφαντουργίας «Κρητικός», δική τους υπόθεση, καλεί όλους τους εργαζόμενους της Πάτρας η Συντονιστική Επιτροπή Σωματείων και Συνδικαλιστών και χτες βράδυ, σε σύσκεψη που διοργάνωσε, εξετάστηκαν μια σειρά πρακτικά μέτρα, για την καλύτερη προετοιμασία του πανεργατικού συλλαλητηρίου της Τρίτης 9 Γενάρη και της παμπατραϊκής απεργίας στις 16 του μήνα. Χτες, επίσης, αντιπροσωπεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Αχαΐας του ΚΚΕ, επισκέφθηκε και συζήτησε με τους εργάτες της επιχείρησης, που για όγδοη ημέρα συνεχίζουν την κατάληψη, εκφράζοντας την αμέριστη συμπαράσταση στον αγώνα τους. «Ξεσηκωθείτε! Φτάνει πια με τη φτώχεια, την ανεργία και τα προνόμια στην εργοδοσία». Με...