H θεατρική παράσταση «Tango Bar» του Περικλή Κοροβέση, σε σκηνοθεσία Δημήτρη Σκλάβου θα παρουσιαστεί από την Ομάδα «ENA», σήμερα, στις 9 μ.μ., στις «Γραμμές» (Κωνσταντινουπόλεως 111, Βοτανικός, τηλ. 3414.350). Τα έσοδα της παράστασης θα διατεθούν στην καμπάνια «Ενα Σχολείο για την Τσιάπας» για την κατασκευή Κέντρου Εκπαίδευσης Πολιτιστικών Λειτουργών στις ζαπατιστικές κοινότητες του Μεξικού. Η τιμή της πρόσκλησης είναι 4.000 δρχ. Προπώληση προσκλήσεων: τηλ. 0937/ 787.922. Η τελευταία παράσταση θα δοθεί στις 13 Μάρτη. Μέχρι τις 18 Μάρτη θα παρουσιάζεται από το ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας, στο θέατρο «Πορεία», το έργο «Υπηρέτης δύο αφεντάδων» του Γκολντόνι, σε μετάφραση Θέμη Μουμουλίδη - Παναγιώτας...