Εκδήλωση - συζήτηση με σπουδαστές ΙΕΚ διοργανώνει η Τομεακή Οργάνωση Πειραιά της ΚΝΕ, σήμερα Πέμπτη, στις 7 μ.μ., στο κτίριο της ΣΚΥΠ (Λεωφ. Αθηνών Πειραιώς 95). Θα μιλήσει ο Νίκος Λάππας, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ. «Υπάρχει λύση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στις σπουδές και στο μέλλον μας; Μάθε τις θέσεις της ΚΝΕ για τα ΙΕΚ», σημειώνει στο σχετικό κάλεσμά της για την εκδήλωση η ΤΟ Πειραιά της ΚΝΕ και συνεχίζει: «Κάθε σπουδαστής μπορεί να αναρωτιέται... -- Γιατί να σπουδάζουμε χωρίς καθηγητές και εξοπλισμό; -- Γιατί το πτυχίο μας να μην αρκεί για δουλειά και να τρέχουμε από σεμινάριο σε σεμινάριο για να μαζέψουμε χαρτιά; -- Γιατί την ώρα που βγάζουμε κανονικά βάρδιες...