Το τελευταίο «αντίο» στον σ. Χάρη Κουτσουρά, που «έφυγε» αναπάντεχα από τη ζωή σε ηλικία 70 χρόνων, είπαν την Κυριακή συγγενείς, σύντροφοι, συναγωνιστές και φίλοι, οι οποίοι παρευρέθηκαν στην πολιτική κηδεία του, που έγινε στον Λουδία Θεσσαλονίκης. Με θλίψη αλλά και περηφάνια αποχαιρέτησαν έναν πρωτοπόρο εκπρόσωπο της εργατικής τάξης, των αγώνων της και της ιστορίας της, έναν ξεχωριστό λαϊκό αγωνιστή, που έφερε επάξια τον τίτλο του μέλους και του στελέχους του ΚΚΕ και τίμησε το Κόμμα με τη συνεχή προσφορά του, τη συνέπεια, το ανυποχώρητο αγωνιστικό ήθος του κομμουνιστή εργάτη. Με τη σημαία του ΚΚΕ σκέπασαν το φέρετρό του και τον «ξεπροβόδισαν» τραγουδώντας τη «Διεθνή». Τιμητική φρουρά γύρω...