Την Κύπρο επισκέφτηκε αντιπροσωπεία της ΚΝΕ, αποτελούμενη από τον Πασχάλη Καγιάννη, μέλος του ΚΣ της Οργάνωσης, και την Κλειώ Χριστοπούλου, μέλος της Επιτροπής Διεθνών Σχέσεων του ΚΣ, για να συμμετάσχει στο 19ο Παγκύπριο Συνέδριο της ΕΔΟΝ (4-6 Γενάρη) με σύνθημα «ΕΔΟΝ γερή και μαζική, δύναμη στους αγώνες της νεολαίας». Στο Συνέδριο συμμετείχαν εκατοντάδες αντιπρόσωποι από όλες τις Τοπικές Οργανώσεις της Κύπρου και του εξωτερικού. Συμμετείχαν εκπρόσωποι τουρκοκυπριακών πολιτικών οργανώσεων Νεολαίας και ξένοι αντιπρόσωποι από 18 οργανώσεις Νεολαίας. Στο περιθώριο του Συνεδρίου, η ΕΔΟΝ διοργάνωσε διεθνές σεμινάριο με θέμα «Η Ιστορία μέσα από τα μάτια της άρχουσας τάξης», όπου εκ μέρους της...