Αμεση απάντηση στη δράση των φασιστοειδών, που βεβήλωσαν μέσα στη νύχτα με τα αισχρά τους σύμβολα και αντικομμουνιστικά συνθήματα Λύκειο στον Μαραθώνα, δίνουν σήμερα Τετάρτη οι ΤΟ Μεσογείων και Λαυρεωτικής του ΚΚΕ και της ΚΝΕ. Οι θρασύδειλοι φασίστες εγκληματίες έφτασαν να απειλούν στα συνθήματά τους με «σφαίρες στα κεφάλια των κομμουνιστών». Οι Οργανώσεις Μεσογείων - Λαυρεωτικής του ΚΚΕ και της ΚΝΕ θα βρεθούν τόσο στο συγκεκριμένο σχολείο όσο και στα υπόλοιπα της περιοχής, για να ενημερώσουν και να κουβεντιάσουν με μαθητές, γονείς και καθηγητές, καλώντας σε απομόνωση της φασιστικής εγκληματικής Χρυσής Αυγής. Σε ανακοίνωσή τους αναφέρουν μεταξύ άλλων: «Η γνωστή φασιστική εγκληματική...