Μπροστά στην κάλπη των βουλευτικών εκλογών, το ΚΚΕ και η ΚΝΕ απευθύνουν κάλεσμα στις νέες γυναίκες που συναντηθήκαμε όλο το προηγούμενο διάστημα, στις κινητοποιήσεις στους χώρους εργασίας και τις γειτονιές, στις αρχαιρεσίες των σωματείων, στα μαθητικά συλλαλητήρια, που ήταν υποψήφιες ή και στήριξαν τα ψηφοδέλτια της «Πανσπουδαστικής ΚΣ» στις φοιτητικές εκλογές. Με την ψήφο και τη στάση τους μπορούν να στείλουν μήνυμα αγωνιστικής διεκδίκησης με κριτήριο τις σύγχρονες ανάγκες τους, με ένα δυνατό ΚΚΕ στη Βουλή, στη νεολαία και το λαό. Γιατί το ΚΚΕ πρωταγωνιστεί στους αγώνες των νέων εργατοϋπαλλήλων γυναικών για μόνιμη και σταθερή εργασία, με σταθερό ωράριο, πλήρη δικαιώματα και μέτρα...