Κινηματογραφική βδομάδα για όλα τα γούστα αυτή που μας έρχεται στα θερινά σινεμά. Δυνατά μπλοκμπάστερ, δυο ελληνικές ταινίες αλλά και καινούριοι αδερφοί Νταρντέν «συναγωνίζονται» τις κλασικές πλέον επανεκδόσεις, που κι αυτήν τη βδομάδα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον. Ετσι η Κατρίν Ντενέβ στην «Η Ωραία της Ημέρας» του Λουίς Μπουνιουέλ και η Αννα Καρίνα στο «Ζούσε τη Ζωή της» του Ζαν-Λικ Γκοντάρ έχουν απέναντί τους τους ήρωες του Γουόνγκ Καρ Βάι επί 3 («Chungking Express», «Εκπτωτοι Αγγελοι» και «Ευτυχισμένοι Μαζί») σε ειδικά αποκατεστημένες 4k κόπιες από τον ίδιο τον σκηνοθέτη. Ανάμεσά Μας / Young Ahmed / Λικ Νταρντέν και Ζαν-Πιερ Νταρντέν (2019) O 13χρονος Αχμεντ ξαφνικά δεν μοιάζει να...