«Μη σταματάς! Να ζεις, να τολμάς, να προχωράς! Το μέλλον μας είναι ο Σοσιαλισμός!». Αυτό το κάλεσμα απευθύνουν αυτό το διάστημα οι Οργανώσεις ΑΕΙ της ΚΝΕ στους φοιτητές με τα Φοιτητικά Φεστιβάλ τους. Στην Αθήνα μεγάλο Φοιτητικό Φεστιβάλ γίνεται στο γήπεδο της Πανεπιστημιούπολης Ζωγράφου, αύριο Παρασκευή και το Σάββατο 19 Ιούνη, οπότε και θα μιλήσει ο Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ, Νίκος Αμπατιέλος. Αναλυτικά το πρόγραμμα περιλαμβάνει: Αύριο, Παρασκευή 18.30 Επίδειξη μαχητικών αθλημάτων και σεμινάριο γυναικείας αυτοάμυνας. 19.00 Ανοιχτό μάθημα latin χορού. 20.00 Συζήτηση με θέμα «Το φοιτητικό κίνημα και η συμβολή της ΚΝΕ στην ανάπτυξη των αγώνων». Θα μιλήσουν οι: Παντελής Αρζόγλου, μέλος του ΚΣ...