Με μία ακόμα εντός έδρας ήττα ολοκλήρωσε τη φετινή του ευρωπαϊκή παρουσία ο Ολυμπιακός, καθώς η Ναντ έφυγε από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης» με νίκη 2-0 επί της ελληνικής ομάδας για την 6η και τελευταία αγωνιστική του 7ου ομίλου του Εuropa League. Σε συνδυασμό δε με την ισοπαλία 1-1 μεταξύ Καραμπάγκ και Φράιμπουργκ στο Μπακού, η γαλλική ομάδα κατέλαβε τη 2η θέση στον όμιλο και την πρόκριση στα νοκ άουτ του Europa League, ενώ η ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν ως 3η συνεχίζει στα νοκ άουτ του Conference League. Οι «ερυθρόλευκοι», αγωνιζόμενοι με πολλές αλλαγές στο βασικό τους σχήμα εξαιτίας και της έλλειψης βαθμολογικού ενδιαφέροντος στο παιχνίδι, έδειχναν να «πατάνε» καλύτερα στο πρώτο μέρος, με...