Εκδήλωση για τα εργατικά «ατυχήματα» και την ασφάλεια στους χώρους δουλειάς πραγματοποίησαν το απόγευμα της Τετάρτης μαζικοί φορείς και εργατικά σωματεία της Καβάλας, με τίτλο: «Εχουμε πολλές "κοιλάδες των Τεμπών" γύρω μας. Τα εργατικά "ατυχήματα" στους χώρους δουλειάς και τα ελλιπή μέτρα προστασίας». Στην εκδήλωση μίλησαν ο Νίκος Βογιατζίδης, πρόεδρος του Σωματείου στα Λιπάσματα Καβάλας, ο Μανώλης Κελαϊδάκης, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στα Πετρέλαια Καβάλας και αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενέργειας, ο Αναγνώστης Καραμπατζάκης, πρόεδρος του Σωματείου Οικοδόμων Καβάλας, και ο Νίκος Τζανετής, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Μεταλλωρύχων Ελλάδας. Στις παρεμβάσεις τους...