Το Χρυσό Μετάλλιο της πόλης της Αθήνας αποδόθηκε μετά θάνατον χτες στον Λεων. Αυδή, επικεφαλής μέχρι το θάνατό του της «Συμπαράταξης για την Αθήνα». Στη διάρκεια πολιτικού μνημοσύνου που διοργάνωσε ο Δήμος Αθηναίων στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, στην οποία συμμετείχαν πολλοί φίλοι, συνεργάτες και σύντροφοί του, ο δήμαρχος Αθηναίων Δ. Αβραμόπουλος παρέδωσε το μετάλλιο στην οικογένεια τού μεγάλου εκλιπόντος. Ο οποίος, αν και «έφυγε» πριν ένα χρόνο, εξακολουθεί να είναι πάντα παρών. Και όπως είπε η συντρόφισσά του στη ζωή, η Ιρις Καλκάνη - Αυδή, «ο Λεων. είναι, δεν ήταν», ενώ αυτό ακριβώς συμβόλιζε και η φωτογραφία του στο έδρανο που κάθονταν στο Δημοτικό Συμβούλιο. Σε αυτό εστίασε...