Η «Ομάδα Εδάφους» επιστρέφει για περιορισμένο αριθμό παραστάσεων στο θέατρο «ΗΒΗ» με τη νέα δημιουργία «Για Πάντα». Πρόκειται για συμπαραγωγή με το Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας, όπου το έργο πρωτοπαρουσιάστηκε με μεγάλη επιτυχία τον περασμένο Ιούλιο. Ο σκηνοθέτης - χορογράφος - χορευτής Δημήτρης Παπαϊωάννου, αναζητώντας την καινούρια του γλώσσα, αποδεσμεύεται από την αφήγηση μιας ιστορίας και υιοθετεί τη φόρμα του βαριετέ. Μέσα σ' έναν ετερόκλητο μουσικό κόσμο που συνθέτουν οι Μπαχ, Γ. Κουμεντάκης, Χ. Πόρτερ, Στ. Κραουνάκης, Μπετόβεν, Κωνσταντίνος Β., μικρές εικόνες της ζωής «χορεύουν» πότε σκοτεινά και πότε ανάλαφρα. Ο Δ. Παπαϊωάννου με την Αντζελα Μπρούσκου συνδιαλέγονται με τα...