Αποφασισμένοι και πανέτοιμοι να πάρουν τα τρακτέρ τους και να βγουν στις εθνικές οδούς είναι οι αγρότες όλης της χώρας. Μεθαύριο Δευτέρα, λοιπόν, η φωνή της μαχόμενης αγροτιάς θ' ακουστεί απ' άκρου σ' άκρο της Ελλάδας. Οργισμένοι ξωμάχοι από την ακριτική Θράκη και τη Μακεδονία, από την αγροτομάνα Θεσσαλία και την πάμφτωχη Ηπειρο, από τη Στερεά Ελλάδα και την «πληγωμένη βαριά» από την πρόσφατη κακοκαιρία Πελοπόννησο, από την Κρήτη, τα νησιά του Ιονίου και του Αιγαίου, θα ξεχυθούν στους δρόμους της πάλης, διεκδικώντας το δικαίωμα στην αξιοπρεπή επιβίωση. Οι αγρότες ξεκινούν, μεθαύριο, μια ακόμα σκληρή μάχη κατά της αντιαγροτικής πολιτικής της κυβέρνησης και της Ευρωπαϊκής Ενωσης. Ενωμένοι...