Τις ολέθριες συνέπειες που θα έχει στους εργαζόμενους και στο περιβάλλον η ιδιωτικοποίηση των Ελληνικών Πετρελαίων (ΕΛΠΕ), στην οποία προχωρά η κυβέρνηση, στο πλαίσιο των ευρωπαϊκών κατευθύνσεων για την «απελευθέρωση του τομέα της ενέργειας», επισημαίνει η Νομαρχιακή Αγωνιστική Συνεργασία (ΝΑΣ) Δυτικής Αττικής και ο υποψήφιος νομάρχης, Κώστας Παπαπολυχρονίου. Σε σχετική ανακοίνωση δηλώνεται καθαρά η στάση που θα κρατήσει η ΝΑΣ σε μια τέτοια προοπτική: «Θα αρνηθούμε να γίνουμε διαχειριστές της πολιτικής που φροντίζει μόνο για τα συμφέροντα των λίγων. Θα δώσουμε τη μάχη μέσα και έξω από το νομαρχιακό συμβούλιο στο πλευρό των εργαζομένων, για να μην περάσει το ξεπούλημα των ΕΛΠΕ». Ακριβώς...