Απηυδισμένος από την κατάσταση στην ΑΕΚ και γενικά στο ποδόσφαιρο, ο Νικολαΐδης επισημοποίησε χτες, με συνέντευξη στο ραδιοσταθμό «SPORFM», την απόφασή του να μεταναστεύσει: «Ηταν η χειρότερη χρονιά σε όλους τους τομείς. Δε γίνεται οι παίκτες να παίζουν και στις κερκίδες να υπάρχει εμφύλιος. Θεωρώ ότι μία μερίδα των οπαδών της "ORIGINAL" έχει καταπατήσει τις αρχές της. Είναι τραγικό να υπάρχουν τέτοια φαινόμενα από τους οπαδούς απέναντι σε παίκτες (Γεωργάτο) που με τόσα προβλήματα ήταν από τους καλύτερους, αλλά και τον προπονητή. Αυτό επηρέασε και τον ψυχισμό μου. Αλλιώς είχα συνηθίσει. Διαφωνώ με τον τρόπο που μία μερίδα οπαδών εκδηλώνουν την αντίθεσή τους σε κάποια πράγματα. Εδώ είδαμε το...