Αφιερωμένη στην Ιρλανδία είναι όλη η φετινή παραγωγή το Θέατρο «Σφενδόνη», με «Φεστιβάλ Μπέκετ», που ανοίγει αυλαία στις 3 του Οκτώβρη. Είναι η πρώτη από τις τρεις παραγωγές που θα παρουσιάσει φέτος. Το Φεστιβάλ ολοκληρώνεται με τη δεύτερη παραγωγή της «Σφενδόνης», με την Αννα Κοκκίνου στο έργο «Ευτυχισμένες μέρες». Το Μάρτη θα παρουσιαστεί η τρίτη παραγωγή με δύο έργα του ιδρυτή του ιρλανδικού θεάτρου Τζον Μίλινγκτον Σινγκ, τα «In the shadow of the glen» και «Riders to the sea». Στο «Φεστιβάλ Μπέκετ» θα παρουσιαστούν μαζί όλα τα μικρά έργα του Σάμουελ Μπέκετ, σκηνοθετημένα και παιγμένα κυρίως από νέους καλλιτέχνες. Το Φεστιβάλ θα φιλοξενήσει και το ονομαστό San Quentin Drama Workshop με το...