Η γιορταστική πρόταση του «Συρμού» έχει πολλές και ενδιαφέρουσες εκπλήξεις. Τα «βαγόνια» του φέρνουν στη σκηνή δύο καλλιτέχνες, που αγαπήθηκαν ιδιαίτερα, τον Κώστα Λειβαδά και την Ανδριάνα Μπάμπαλη, καθώς και μια γνήσια λαϊκή φωνή, την Εύη Καπάταη, η οποία ξεσηκώνει με το πρόγραμμά της, που βασίζεται στο καλό λαϊκό τραγούδι και με ξεφάντωμα μέχρι πρωίας. Παραμονή και ανήμερα τα Χριστούγεννα, όπως και στις 31/12 και 1/1, στο «Συρμό» (Κολωνού και Οδυσσέως 14, δίπλα στο θέατρο «Περοκέ», τηλ. 210.5203.661) εμφανίζονται οι Κώστας Λειβαδάς και Ανδριάνα Μπάμπαλη, με το προσωπικό τους ρεπερτόριο, με ελληνικές και ξένες επιτυχίες και με διασκευές τραγουδιών από την παλαιότερη και σύγχρονη...