Με αμείωτη ένταση όλες οι δυνάμεις του ΠΑΜΕ δίνουν τη μάχη ώστε η φετινή Πρωτομαγιά και οι εργατικές συγκεντρώσεις που οργανώνονται σε όλη τη χώρα να αποτελέσουν ακόμα ένα άλμα στη συνεχιζόμενη πάλη ενάντια στην ιμπεριαλιστική «Νέα Τάξη» Πραγμάτων, στη μεγαλύτερη δυνατή ταξική συσπείρωση, για την ανάδειξη των πραγματικών αιτημάτων της εργατικής τάξης, για ακόμα πιο αποτελεσματικό αγώνα ενάντια στο κεφάλαιο και στους πολιτικούς και συνδικαλιστικούς του εκπροσώπους. Μέχρι την τελευταία στιγμή στους χώρους δουλιάς, στις γειτονιές, όπου βρίσκεται ο εργαζόμενος οι δυνάμεις του ΠΑΜΕ διοργανώνουν εκδηλώσεις, περιοδείες, συγκεντρώσεις, ώστε το μήνυμα της Πρωτομαγιάς να φτάσει παντού. Σ' αυτήν την...