Πανηγυρικό χαρακτήρα είχε χτες η «πρωτιά» της Εθνικής ομάδας, ενόψει της τελικής φάσης στο EURO 2004. Το μεσημέρι συγκεντρώθηκαν οι διεθνείς - πλην των δικαιολογημένα απόντων (Λάκης, Δέλλας, Καφές, Νταμπίζας, Χαριστέας, Βρύζας) - και το απόγευμα έγινε, υπό την παρουσία αρκετών φιλάθλων, προπόνηση - φιέστα. Από σήμερα όμως τα πράγματα αλλάζουν άρδην. Οπως έχει ξεκαθαρίσει και ο Ρεχάγκελ, σταματούν τ' αστεία και η χαλαρότητα, και αρχίζει η σκληρή δουλιά. Η ομάδα απομονώνεται και μπαίνει στο βασικό πρόγραμμα προετοιμασίας, με κανονική προπόνηση και αναχώρηση (αύριο) για την Πολωνία, όπου το Σάββατο θα δώσει φιλικό με τους «οικοδεσπότες». Οι διεθνείς με τις δηλώσεις τους, έδειξαν πως έχουν...