«Χωρίς άγχος θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο, αφού μόνο κέρδη μπορούμε να έχουμε». Αυτή είναι η άποψη που επικρατεί στις τάξεις του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, για τον προημιτελικό της Παρασκευής. Η Εθνική θ' αντιμετωπίσει την κάτοχο του τροπαίου Γαλλία και φυσικά είναι το αουτσάιντερ. Το γεγονός αυτό σε συνδυασμό με την (και με το παραπάνω) επίτευξη των στόχων, επιτρέπει στους διεθνείς να μην έχουν άγχος. Σκοπός τους είναι να μπουν, ν' αγωνιστούν και να χαρούν το παιχνίδι. Βέβαια αυτό δε σημαίνει πως αποκλείουν την υπέρβαση. Το αντίθετο. Αναγνωρίζουν τις δυσκολίες αλλά επισημαίνουν πως δε φοβούνται. Ο Νικοπολίδης, μιλώντας στο «ΕΘΝΟΣΠΟΡ - ΝΕΤ», ανέφερε: «Είμαστε αουτσάιντερ και...