Φρένο στη διενέργεια διαγωνισμού στον οποίο κάλεσε η «Εταιρία Διαχείρισης και Αξιοποίησης της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων» για ανάδειξη αναδόχων μίσθωσης των καταστημάτων (ταξιδιωτικού γραφείου, κομμωτηρίου), που έχει φτιάξει στο χώρο του Πανεπιστημίου, έβαλε ο Σύλλογος Φιτητών του Τμήματος Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής-Ψυχολογίας, με παράσταση διαμαρτυρίας που πραγματοποίησε χτες το πρωί έξω από το Τμήμα Προμηθειών, όπου θα γινόταν ο διαγωνισμός. Στο σταμάτημα της διαδικασίας συνέβαλε και το γεγονός ότι δεν προσήλθε η επιτροπή διαγωνισμού, ενώ δύο μέλη της συμμετείχαν στη συνεδρίαση της Συγκλήτου που διεξαγόταν την ίδια στιγμή. Οι φοιτητές συγκεντρώθηκαν στο διάδρομο μπροστά από το...