Τρίτη 6 Ιούνη 2006
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Μια ανάσα πριν την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος βρίσκεται πλέον ο Παναθηναϊκός μετά την καθοριστική επικράτηση στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού με 79-68. Ετσι οι «πράσινοι» χρειάζονται τη νίκη στο επόμενο παιχνίδι στην έδρα τους την Τετάρτη, προκειμένου να φθάσουν το 3-0 και να στεφθούν και τυπικά πρωταθλητές. Η τρίτη περίοδος του αγώνα στο Φάληρο έμελλε να είναι και καθοριστική για την έκβαση του παιχνιδιού. Μετά από ένα αμφίρροπο και ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (35-37), στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς άρχισαν να... παίρνουν μπροστά. Με τους Λάκοβιτς - Σπανούλη να αναλαμβάνουν τη δουλιά στην περιφέρεια και τον Μπάτιστ να ελέγχει τα πάντα εντός ρακέτας...
364 λέξεις, σελ.: 53
Ο Μάρκους Γκρόνχολμ με Φορντ είναι ο μεγάλος νικητής του 53ου Ράλι Ακρόπολις, που ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής με την υπερειδική στο Ολυμπιακό Στάδιο, με συνολικό χρόνο 3 ώρες 56 λεπτά 26...