Αποφασισμένοι να κάνουν το μεγάλο βήμα για την πρόκριση στους ομίλους, από τον πρώτο κιόλας αγώνα κόντρα στη Χαρτς, είναι στην ΑΕΚ. «Για το πρεστίζ και τους φιλάθλους μας», το μήνυμα του Σέρα Φερέρ, ενόψει του σημερινού αγώνα με τους Σκοτσέζους για τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ (21.45, ΣΟΥΠΕΡΣΠΟΡ-1). Τσεκάρει το εισιτήριο Με ανεβασμένη την ψυχολογία έφτασαν στο Εδιμβούργο της Σκοτίας οι παίκτες της ΑΕΚ. Ο Λορέντσο Σέρα Φερέρ διάλεξε χτες το μεσημέρι τους 20 ποδοσφαιριστές που θα ταξίδευαν στη Σκοτία. Αυτοί ήταν οι εξής: Σορεντίνο, Χιώτης, Κυριακίδης, Λυμπερόπουλος, Τσιρίλο, Ιβιτς, Λαγός, Παουτάσο, Δέλλας, Λάκης, Εμερσον, Ζούλιο Σέζαρ, Τζιωρτζιόπουλος, Μαντούκα, Μόρας...
Η Πηγή Δεβετζή στον τελικό του τριπλούν και η Φανή Χαλκιά στον αντίστοιχο των 400μ με εμπόδια είναι οι σημαντικότερες ελπίδες της Ελλάδας για μετάλλιο σήμερα. Η Πηγή Δεβετζή προκρίθηκε με σχετική...