Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται πως οι νόμοι του κέρδους δε λογαριάζουν τη δημόσια υγεία και την ποιότητα των τροφίμων. Αυτό έρχεται να δείξει και η περίπτωση της εισαγωγής 250 τόνων βοδινού κρέατος Βελγίου, που είχε καταψυχτεί το 1999. Οι σχετικοί κανονισμοί της ΕΕ και η πολιτική της κυβέρνησης που αποσκοπούν μόνο στην εξυπηρέτηση των οικονομικών συμφερόντων, άνοιξαν και αυτή τη φορά τον δρόμο να εισαχθούν και καταναλωθούν κάπου 250 τόνοι ποιοτικά υποβαθμισμένου κρέατος, αφού είχε κατεψυχθεί πριν από 7,5 χρόνια. Η ουσία του θέματος είναι ότι η νομοθεσία της ΕΕ σχετικά με το κατεψυγμένο κρέας επιτρέπει στον «κατασκευαστή» να εγγυάται ο ίδιος για το προϊόν και να ορίζει όποια ημερομηνία...