«Να εμπιστευτείτε την πείρα σας και να καταψηφίσετε τα κόμματα της πλουτοκρατίας και τους υποψηφίους τους στις τοπικές εκλογές. Εχετε μεγάλη δύναμη αν το αποφασίσετε, γι' αυτό κι εμείς ζητάμε την ψήφο σας, αφού είμαστε το κόμμα της εργατικής τάξης». Με λόγια ξάστερα απευθύνθηκε στους εργάτες που δουλεύουν στο εργοτάξιο των «ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΩΝ ΑΕ», στη λεωφόρο Αθηνών, η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Αλέκα Παπαρήγα, μιλώντας μαζί τους πρόσωπο με πρόσωπο, λίγο πριν πιάσουν δουλιά, χτες τα ξημερώματα. Εξηγώντας γιατί καθένας τους πρέπει να ψηφίσει τους συνδυασμούς που στηρίζουν το ΚΚΕ, το ΔΗΚΚΙ, η Κομμουνιστική Ανανέωση, η Παρέμβαση Αριστερών Πολιτών σημείωσε ότι «οι εργάτες έχουν δύο λόγους να...