Στο 410ο Αθλητικό Κέντρο, Δυρραχίου και Μανιτάκη, στα Σεπόλια, γυμνάζεται το ιστορικό σωματείο μπάσκετ «Τρίτωνας». Προπονητής της ομάδας και υπεύθυνος για τις Ακαδημίες, ταυτόχρονα και παίκτης, είναι ο Βασ. Ξενάρης. «Τα μικρά παιδιά ξεκινάνε από το Δημοτικό Σχολείο. Εχουμε τμήματα μίνι-παμπαίδες, παίδες, εφηβικό, ανδρικό. Εχουμε και κορίτσια. Το σύνολο των παιδιών είναι γύρω στα 170. Οι προπονητές μας είναι όλοι των ΤΕΦΑΑ». -- Τα γήπεδα όπου γυμνάζονται τα παιδιά είναι σε κακή κατάσταση; -- Σε άθλια, θέλετε να πείτε. Εχουμε κάνει συνεχείς αναφορές στον ΟΝΑ του δήμου. Το δάπεδο είναι πολύ επικίνδυνο για τα παιδιά μας. -- Λείπει από το Διαμέρισμα ένα κλειστό γυμναστήριο. -- Ο σύλλογός μας...